Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci İle İnstagram Canlı Yayın Notları

0 2 sene önce

Uzm.Dyt Nilay Keçeci hocamız ile @beslenmevediyetetikzirvesi İnstagram Canlı Yayınında #diyetisyenlerevde diyerek çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yayını kaçıranlar ve yayın hakkında alınması gereken küçük not ve tavsiyelere tekrardan bakmak isteyenler için sizlere yayının kısa özetini derledim.

Yayın genel özeti : 3 Nisan 2020 akşamı sevgili Nilay hocamızı canlı yayınında konuk ettik. Öncelikle davetimizi kırmadığı için birkez daha çok teşekkür ederiz. Yayın esnasında bizlerle çok değerli bilgi ve önerilerini paylaştı. Öğrencilere de hem içinde bulunduğumuz bu süreçte neler yapmaları gerektiğini hem de mezun olduğumuzda mesleğimizin hakkını verebilmek için neler yapmamız gerektiğini bizlere anlattı. Yayında bizlere vermiş olduğu tavsiyeleri, önerdiği kitapları ve hakkında çok merak edilen soruları cevapladı. Bende sizler için kısa bir özet derlemesi hazırladım. İşte Nilay keçeci ile gerçekleştirdiğimiz yayından notlar…

 

Tavsiyeleri : Bizim mesleğimizde maalesef ki Türkçe kaynak çok az piyasada var. Yayınlar ve son güncellenen bilgiler hep İngilizce. Bu yüzden İngilizceniz mesleğinizde ve mesleğiniz için kendinizi geliştirmede çok önemli. Başlangıçta araştırmalarınızda kendinizi eksik hissedebilir ve makaleleri anlamıyorum diyebilirsiniz. Ancak bunları başarmanın formülü şuanda bir adım atıp çalışmalarınıza başlamaktan geçer.  ‘’Girişimci,Cesur,Araştırmacı ve Sabırlı Olun’’ .

 

Önerdiği kitaplar :  

  1. Dr.Enver Dolar, İç Hastalıkları
  2. Dr.Meral Aksoy Beslenme ve İlaç Etkileşimi
  3. Türk Fizyolojik Bilimler Derneği , Fizyoloji
  4. Dr.Meral Aksoy Beslenme Biyokimyası
  5. Lippincott Biyokimya

 

Staj Konusu : ‘’Stajerlerime herşeyi aktarmaya ve onları danışanlarımın yanına almaya çalışıyorum. Bir şey yaparken de birlikte yapmaya özen gösteriyorum’’ ifadelerini kullanan Nilay Hocamız aynı zamanda stajerlerine makale ödevlendirmesi yaptığını da belirtti.  Stajerlerinde aradığı özellik ise doğru hitap,saygı ve giyime özen gösterilmesi. Cv gönderdiğiniz taktirde incelemeler yapıyor ve stajer kabul ediyor.

Yazar
Ebru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.
Taze Diyetisyen
26451 points