Psikolog ve Diyetisyen Pırıl Şenol Duru İle İnstagram Canlı Yayın Notları

0 2 sene önce

Uzm.Dyt ve Psikolog Pırıl Şenol Duru hocamız ile @beslenmevediyetetikzirvesi İnstagram Canlı Yayınında #diyetisyenlerevde diyerek çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yayını kaçıranlar ve yayın hakkında alınması gereken küçük not ve tavsiyelere tekrar bakmak isteyenler için sizlere yayının kısa özetini derledim.

Yayın genel özeti : Hem Psikolog hem Diyetisyen Hocamız Pırıl Şenol Duru ile hakkında merak edilen sorular ve eğitim-öğretim süreci üzerine soru cevaplarla ilerlediğimiz İnstagram Canlı Yayınımızda bizlere vermiş olduğunu yol gösterici önerileri için tekrardan çok teşekkür ederiz. Yayında özellikle yüksek lisans süreci, Çift anadal ve Yandal programları, ofis açma ve öğrencilik serüveni üzerine konuşmalar gerçekleştirdik. Bizlere öğrencilik sürecinde ve sonrasında birbirinden değerli öneri ve tecrübelerini aktardığı birkaç notu sizlerler aşağıdaki yazımda paylaşıyorum..

Tavsiyeleri : Popüler diyetisyen olayım çok para kazanayım diye oturup beklemeyin. Kimse bunu oturarak kazanamaz. Kendinizi geliştirmeniz ve sürekli yeni bilgilerle güncellemeniz gerekiyor eğer mesleğinizde başarılı olmak istiyorsanız. Makale okumaya çok önem verin ve kendinizi dil konusunda geliştirin. İçinde bulunduğumuz kovid19 salgını sürecinde de araştırma öğrenme için normalden daha fazla vaktiniz var. Bu süreci kendinizi geliştirmek için değerlendirin. Mezun olduktan sonra önce birkaç yıl çalışın. Hemen ofis açayım düşüncesine girmeyin. Öncelikle meslekte deneyim ve kazanımlar edinin. ‘’Emek verilmeden başarı asla gelmez,zorlayın ‘’

 

Önerdiği kitaplar :  

  1. Sporcuların Rutinleri İçin : ISSN,IOC,ACSN takip edebilirsiniz
  2. Metabolizma Atlasları
  3. Gamze Akbulut’un Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar adlı serisi
  4. Amazon’u da sık sık takip edebilirsiniz.
  5. Amerikan Diyetetik Dergisi vb yurtdışı kaynakları takip edebilirsiniz.

 

Staj Konusu : Stajerlerini Yeditepe Üniversitesi Yönlendirmekte. Maalesef ki dışarıdan sürekli stajer almamakta. Stajerlerde en çok dikkat ettiği özellikler hitap ve iletişim. Staj için mail göndermek de istiyorsanız mailinizde yazım kurallarına ve hitap şeklinize çok dikkat etmeniz gerekir. Cv’nizi de eklerseniz içerisinde ilgi alanlarınızı vs yazabilirsiniz. Mutlaka şimdiden cv hazırlamaya ve yaptıklarınızla güncellemeye dikkat edebilirsiniz.

Yazar
Ebru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.
Taze Diyetisyen
26451 points